تشريح برنامه هاي آتي سرپرست دانشگاه
دكتر دهقاني: با وظيفه مداري و تلاش مداوم دانشگاه بايد جايگاه بهتري در كشور پيدا كند
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در مراسم تكريم خدمات 4 ساله دكتر قائمي و معارفه دكتر دهقاني سرپرست جديد دانشگاه كه با حضور دكتر حريرچي قائم مقام وزير بهداشت و معاون كل وزارت بهداشت در سالن شهيد دكتر رحيمي دانشگاه برگزار شد، دكتر دهقاني گفت: با وظيفه مداري و تلاش مداوم دانشگاه بايد جايگاه بهتري در كشور پيدا كند
سرپرست دانشگاه با بيان اينكه ارزيابي و نظارت دروني در هر دستگاهي تضمين دهنده حركت و سلامت آن دستگاه است و با سنگين دانستن وظيفه بازوهاي نظارتي دانشگاه براي حفظ آرامش رواني در دانشگاه گفت: روند پيشرفت و توسعه دانشگاه راهبردي است كه نبايد خدشه دار شود
 
دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي با قدرداني از زحمات مجموعه دانشگاه و بيان اينكه افتخارات دانشگاه ثمره تلاش اساتيد و كاركنان است گفت: اولويت اول دانشگاه تلاش در جهت به روز رساني و پرداخت مطالبات اعضاي هيئت علمي و پرسنل دانشگاه خواهد بود تا بتوانيم مسير توسعه سلامت استان را در كنار يكديگر طي كنيم.
وي با اشاره به مشكلات اقتصادي اخير كشور خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه رويكرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي طي چند ماه گذشته تغيير كرده است حتما نيازهاي ضروري توسعه استان را دنبال مي كنيم تا به سرانجام برسانيم
سرپرست دانشگاه با اشاره به محروميت هاي استان خراسان جنوبي گفت:آموزش يك صنعت محسوب مي شود و بايد براي توسعه استان از طريق آموزش برنامه ريزي شود.
دكتر دهقاني حاشيه نشيني و مرزي بودن در بسياري از استان ها را زمينه پيشرفت آنها دانست و گفت: خراسان جنوبي از اين موضوع محروم مانده است و بايد نگاه ويژه اي به اين استان شود تا بتوانيم مردم را در مرزها ماندگار كنيم.
وي بحث اخلاق پزشكي را يكي از موضوعات مهم در جهان برشمرد كه وزارت بهداشت نيز در دستور كار خود داده است، گفت: اجراي مناسب بسته هاي تحول و نوآوري در آموزش پزشكي را سرلوحه كار خود قرار خواهيم داد.
سرپرست دانشگاه با اظهار اينكه به سمت دانشگاه نسل سوم بايد حركت كنيم افزود: توسعه هدفمند تحصيلات تكميلي در جهت رفع  نيازهاي منطقه نيز از ديگر برنامه هاي دانشگاه است.
دكتر دهقاني ساير برنامه ها در حوزه آموزش را اينگونه بيان كرد: ارتقاي كيفيت آموزش علوم پزشكي، توسعه زير ساخت هاي آموزش، جذب هدفمند هيئت علمي و اصلاح هرم آن، اعتبار بخشي موسسه اي، توسعه آموزش هاي مجازي، اقتصاد آموزش و توليد ثروت از مسير آموزش، بين المللي سازي اين دانشگاه، تغيير روند ارزيابي و ارزشيابي دانشجويان از طريق آزمون هاي الكترونيك و تاسيس دانشكده هاي جديد و...
وي اشاره اي به برنامه هاي حوزه پژوهش و فناوري داشت و گفت: افزايش كمي و كيفي مقالات، توسعه تحقيقات كاربردي، افزايش شركت هاي دانش بنيان، افزايش اعضاي هيات علمي پژوهشي، تاكيد بر ارتباط اساتيد علوم پايه و باليني، راه اندازي پايگاه هاي تحقيقاتي در بيمارستان ها، توجه به آزمايشگاه تحقيقات و...مدنظر اهداف پژوهشي دانشگاه خواهد بود.
سرپرست دانشگاه با بيان اينكه طرح تحول نظام سلامت عليرغم بازنگري هاي مورد نياز با قدرت بيشتر تداوم مي يابد گفت: به بركت طرح تحول، خدمات ارزشمندي در كشور به ويژه مناطق محروم اتفاق افتاد.
 
 دكتر دهقاني با بيان اينكه در حوزه درمان بحث مديريت هزينه ها و منابع مورد توجه قرار دارد، افزود: اين به معناي كاهش ميزان خدمات به مردم استان نيست و خدمت رساني به مردم با جديت بيشتر در اين دانشگاه ادامه خواهد داشت.
 وي توزيع عادلانه نيروهاي متخصص را از ديگر اولويت هاي درمان دانست و گفت: توسعه اورژانس هاي پيش بيمارستاني بر اساس برنامه ششم توسعه كشور پيگيري خواهد شد.
سرپرست دانشگاه با بيان اينكه نظارت بر تعرفه ها در خراسان جنوبي را فعالانه دنبال خواهيم كرد گفت: مشاركت بخش خصوصي و خيرين براي تامين تجهيزات مورد نياز استان نيز مدنظر است
دكتر دهقاني همچنين از اجراي برنامه هاي ملي سكته هاي مغزي و قلبي و تكميل چرخه خدمات ناباروري در استان خبر داد و گفت: نگاه ويژه اي نيز به مسائل روانشناختي كه مغفول مانده است خواهيم داشت.
وي توسعه گردشگري سلامت را از ساير برنامه هاي دانشگاه دانست و گفت: در حوزه بهداشت نيز براي تداوم ارتقاء شاخص هاي بهداشتي استان، بهره گيري از مشاركت جامعه در ارتقاء سلامت، توسعه خدمات بهداشت روان، تكميل پرونده الكترونيك سلامت، الگوي سبك زندگي ايراني اسلامي  تلاش خواهد شد.
سرپرست دانشگاه حل مشكلات نيروي انساني و فضاي فيزيكي از ديگر برنامه هاي دانشگاه است گفت: عدم تخصيص 42 ميليارد تومان از اعتبارات باقيمانده دانشگاه در اسفند سال گذشته سبب شد تا ضربه جدي به پيكره اين دانشگاه وارد شود و اميدواريم اين اعتبارات تخصيص پيدا كند.
دكتر دهقاني ادامه داد: پيگيري رديف بودجه مستقل براي دانشكده ها و بيمارستان ها، تامين دارو و ملزومات مورد نياز بيماران، تهيه تجهيزات آزمايشگاهي مورد نياز، نظارت بر تهيه محصولات سلامت محور، مساعدت به بيماران نيازمند كه براي تامين دارو دچار مشكل هستند، تجويز منطقي داروها و تلاش در جهت آگاهسازي مردم در جهت مصرف صحيح داروها و... از ديگر برنامه هاي دانشگاه است.
وي با قدرداني از زحمات دكتر قائمي و تشكر از اعتماد دكتر هاشمي به وي گفت: همه بايد تلاش كنيم تا وظايف خود را به بهترين نحو انجام بدهيم.
سرپرست دانشگاه با تاكيد بر مسئوليت پذيري گفت: درپايان هر مسئوليتي بايد احساس شود كه كارها به بهترين نحو و به  دور از حاشيه انجام شده است.
دكتر دهقاني اضافه كرد: با تمام تلاش هايي كه صورت گرفته است همچنان بايد با وظيفه مداري و تلاش مداوم دانشگاه علوم پزشكي بيرجند جايگاه بالاتري در سطح كشور پيدا كند.
وي با بيان اينكه به كرات شاهد رفت و آمدهاي مديريتي بوده ام و اين مساله درباره خودم نه شور و شعف ايجاد مي كند و نه ناراحتي و كدروتي در آينده پيدا خواهم كرد گفت: اميدوارم وظيفه خود را به درستي انجام دهيم.

مشاهده اين خبر در وبدا(پايگاه خبري-اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي)/اينجا كليك نماييد.
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
1299
تاریخ:
1397/08/03
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal